خدمات پردازش سريع

بسمه تعالی

آشنایی با امکانات محاسباتی مرکز محاسبات دانشکده ریاضی:

  • مشخصات سیستم:

-          این مرکز دارای یک سرور از خانواده SuperMicro بوده که از چهار پردازنده AMD با 12 هسته و فرکانس GHz 2.4  پشتیبانی می‌کند و در مجموع 48 هسته پردازشی را شامل می شود.

-         همچنین این سرور در حال حاضر GB 192 حافظه RAM  داشته که افزایش این میزان تا GB 512 در دستور کار قرار دارد.

-         حافظه دیسک سخت موجود TB 2 بوده که سرعت K 15 را ارائه می‌دهد.

-         از این منابع، در حال حاضر حداکثر 32 هسته پردازشگر به انضمام GB 128 حافظه RAM و GB 500 هارد برای یک ماشین مجازی قابل تخصیص می باشد.

-         سیستم های عامل نیز محدودیتی ندارند و می توان از نسخه های Windows (سرور و دسکتاپ) یا Linux (سرور و دسکتاپ) بهره برد. بنا به درخواست کاربر، سیستم عامل درخواست شده روی ماشین نصب شده و در اختیارکاربران محترم قرار خواهد گرفت.

-         سیستم عامل مورد نظر در شبکه داخلی دانشکده تعریف شده و برای ارتباط با اینترنت محدودیتی ندارد.

  • برخی نکات مهم و کاربردی:

-          از آنجا که سرور مذکور از پردازشگر با فرکانس GHz 2.4 بهره می برد، چنانچه کد نوشته شده توسط کاربر قابلیت استفاده از پردازش موازی از منابع را نداشته باشد، چه بسا تفاوتی در زمان اجرای برنامه احساس نشده و یا حتی در مقابل سیستم هایی که از پردازشگر با فرکانس بالاتر بهره می برند ولی منابع کمتری دارند نیز کندتر عمل کند.

-         نظر به آنکه نوشتن کدها به صورتی که بتواند از منابع بصورت موازی بهره ببرد، کار دشواری است چنانچه دانشجویان عزیز یا همکاران محترم در این زمینه دستاوردی دارند با دیگر عزیزان به اشتراک بگذارند تا بتوانیم در این زمینه شاهد پیشرفت در انجام امور محاسباتی باشیم.

-         تاکید می شود که مهم نوشتن کدها با روش های برنامه نویسی موازی است و صرفاً داشتن یک سرور با قدرت پردازش بالا ممکن است تغییر زیادی در نحوه انجام محاسبات ایجاد نکند.

 

  • اختصاص نام و شماره کاربری:

-         ابتدا جهت اختصاص نام و شماره کاربری خود با مسئول سایت تماس حاصل فرمایید.

جهت چگونگی اتصال به سرور اینجا را کلیک کنید.
تاریخ به روز رسانی:
1395/03/10
تعداد بازدید:
851
دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
دانشكده رياضي : انتهاي بزرگراه زين الدين شرق - خيابان وفادار شرقي - بلوار دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي - پرديس شهيد رضائي نژاد
تلفن : 77125254   دورنگار : 77125291
صندوق پستي: 3381-16765    كد پستي : 83911-16569

 
 
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.