آخرین اخبار
دکتر زلفی گل طی حکمی دکتر حسن کریمی مزرعه شاهی را به عنوان "سرپرست دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی" منصوب کرد
1400/07/25
مشارکت تیم آزمایشگاه تحقیقات فضایی دانشگاه در پروژه بین المللی ماهواره دانشجویی کوچک(SSS) اپسکو
1400/07/25
اجرای طرح تکمیل واکسیناسیون کلیه دانشجویان دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
1400/07/24
‎رئیس دانشگاه، دکتر یزدان دوست از مرکز داده دانشگاه بازدید کرد
1400/07/20
دستاوردهای پژوهش
کلیدهای قدرت از جمله مهمترین اجزای شبکه های قدرت هستند که با توجه به نقش حفاظتی آن ها، اطمینان از سلامت و توانایی آن ها برای عملکرد صحیح ضروری است. برای این منظور، نیاز است تا استراتژی تعمیر و نگهداری اتخاذ شود که علاوه بر افزایش قابلیت اطمینان تجهیز، از نظر فنی و اقتصادی نیز بصرفه باشد. نگهداری بر مبنای وضعیت (CBM) روش جدیدی است که بدلیل قابلیت های بسیار و تطابق با محیط های هوشمند در حال گسترش در تمامی صنایع و تجهیزات از جمله کلیدهای قدرت است.
1400/03/23
امروزه مقره های مختلف سرامیکی، شیشه ای، سیلیکونی و ...درخطوط توزیع و انتقال برق مورد استفاده قرار می گیرند. به دلیل قرارگرفتن مقره ها در فضاهای باز، مقره ها همواره در معرض انواع مختلفی ازآلودگی مانند شن و ماسه،گرد و خاک،آلودگی صنعتی،نمک و غیره قراردارند. وجود آلاینده ها بر روی سطوح سبب تسهیل ایجاد جریانهای نشتی در ولتاژهای بالا می گردد و تبعاتی همچون تخریب سطح، و در نهایت از رده خارج شدن مقره را دارد.
1400/03/23
برای کنترل و ارسال دستورات به ماهواره‌های LEO پرتاب شده یک نرم‌افزار مهم و حیاتی طراحی می‌شود که غالبا‌‌ْ با نام اختصاری TT&C شناخته می‌شود. این نرم‌افزار اطلاعات و پارامترهای بخشهای مختلف یک ماهواره (که اطلاعات telemetry نامیده می‌شود) را که از طرف ماهواره به ایستگاههای زمینی ارسال شده است دریافت و در یک پایگاه داده‌ها ثبت می‌کند.
1400/03/23
در این پژوهش تمامی محاسبات بر‌مبنای نظریه‌ی تابعی چگالی، و توسط نرم‌افزار شبیه‌ساز کوانتوم اسپرسو انجام‌گرفته‌است. جهت یافتن انرژی تبادل-هم‌بستگی سیستم، از تقریب شیب تعمیم‌یافته (GGA-PBE) استفاده نموده‌ایم که بر پایه‌ی تغییرات آرام چگالی استوار است.
1400/03/23
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.