كتاب «كتاب شناسي جامع خواجه نصيرالدّين طوسي» از انتشارات دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدّين طوسي در نهمين جشنواره بين المللي فارابي اثر برگزيده شد.
كتاب «كتاب شناسي جامع خواجه نصيرالدّين طوسي» از انتشارات دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدّين طوسي در نهمين جشنواره بين المللي فارابي اثر برگزيده شد.

آيين اختتاميّه نهمين جشنوارۀ بين المللي فارابي، ويژۀ تحقيقات علوم انساني و اسلامي ، امروز 24 دي با حضور رياست محترم جمهوري اسلامي ايران و در جمع نخبگان،پژوهشگران و سرآمدان علوم انساني كشور، در سالن اجلاس سران برگزيدگان خود را شناخت. در اين جشنوارۀ بين المللي، كتاب «كتاب شناسي جامع خواجه نصيرالدّين طوسي» از انتشارات دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدّين طوسي در گروه تخصّصي «فنّاوري اطّلاعات،اطّلاع رساني و كتابداري» برگزيده شناخته شد.

 

اين اثر پژوهشي كتاب شناختي به اهتمام سيّد حجّت الحق حسيني در1226 صفحه و در قطع وزيري به سامان رسيده است. كتاب دربردارندۀ 6707 مدخل پايان نامه ، كتاب، مقاله و نسخۀ خطّي در سراسر جهان به 18 زبان زندۀ دنيا و نيز 90 يادمان ملّي و بين المللي است.

جشنوارۀ بين المللي فارابي، ويژۀ تحقيقات علوم انساني و اسلامي به همّت وزارت علوم، تحقيقات و فنّاوري با تأكيد بر تقويت اصل «اعتبار بخشي به علوم انساني-اسلامي» و با همكاري سازمان بين المللي يونسكو،آيسسكو،بنياد ملّي نخبگان به صورت سالانه و در سطح بين المللي برگزار مي شود.

 
 

در نهمين جشنوارۀ بين المللي فارابي، 4183 اثر(كتاب،رسالۀ دكتري و پايان نامۀ ارشد) داوري شده است و سرانجام 41 اثر برگزيده (يك درصد كل آثار) معرّفي شده اند. دوازده گروه تخصّصي و هرگروه مركّب از 5 تا 7 نفر عضو متخصّص(استادان و محققان برجسته حوزه هاي علمي) در اين جشنواره ، فرآيند داوري و گزينش را در دو سطح بزرگسال و جوان راهبري مي كنند. گروه تخصّصي فنّاوري اطّلاعات،اطّلاع رساني و كتابداري 141 اثر را داوري و بررسي كرده است و سرانجام در سطح بزرگسال كتاب «كتاب شناسي جامع خواجه نصيرالدّين طوسي» از انتشارات دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدّين طوسي را برگزيده است.

پژوهشگر اين اثر پژوهشي برگزيده ، پيشتر كتاب «تاريخ دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدّين طوسي» را در آذر1394ش. به خواستاري معاونت پژوهشي و فنّاوري دانشگاه ، پژوهش و نگارش كرده است. از ايشان و در سال 1397ش. كتاب پژوهشي «بازشناخت شخصيت علمي و فرهنگي علّامه خواجه نصيرالدّين طوسي» از سوي انتشارات دانشگاه چاپ و انتشار خواهد يافت.

 
 
تاریخ:
1396/11/01
تعداد بازدید:
83
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.