حركت دانشگاه به سوي تحقق طرح‌هاي اقتصاد مقاومتي
معاون بين الملل دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي گفت:در نظر داريم با حركتي منسجم در راه تحقق طرح‌هاي اقتصاد مقاومتي رتبه‌هاي كمتر از 200 را از آن خود كنيم.
معاون بين الملل دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي گفت:در نظر داريم با حركتي منسجم در راه تحقق طرح‌هاي اقتصاد مقاومتي رتبه‌هاي كمتر از 200 را از آن خود كنيم.

به گزارش روابط عمومي؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرهاد يزدان دوست معاون بين الملل دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي گفت: در حال حاضر بعضي از دانشگاه‌هاي ما در آسيا سرآمد هستند و رتبه‌هاي كمتر از 500 را به خود اختصاص داده‌اند.

وي ادامه داد: با توجه به بيانات رهبري در خصوص شعار سال  در نظر داريم با حركتي منسجم  براي تحقق طرح‌هاي اقتصاد مقاومتي رتبه‌هاي كمتر از 200 را از آن خود كنيم.

معاون بين الملل دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي افزود: هدف دانشگاه‌ها در ابتدا تلاش براي دستيابي به شاخص‌هاي مطرح شده در چارچوب وزارت علوم است.

يزدان دوست تصريح كرد: بعد از اين رسيدن به هدف بايد ارزيابي مجدد در خصوص دستاوردها صورت بگيرد و ميزان توفيق دانشگاه‌ها در اين امر به صورت مستمر و تا زماني كه بتوانند  به تراز بين‌المللي ارتقا پيداكنند، بررسي شود.

ضرورت ايجاد تنوع مليتي در دانشگاه‌ها

وي اظهار داشت: يكي از اهداف دانشگاه ها رسيدن به سطح بين المللي است، پس بايد بتوانيم دانشجوي خارجي جذب كنيم و تنوع مليتي دانشجويان را در دانشگاهايمان افزايش دهيم.

معاون بين الملل دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي اظهار داشت: در حال حاضر دوره‌هاي مشتركي با دانشگاه‌هاي معتبر خارجي  نظير هلند و روسيه داريم و در اين زمينه توانستيم 6 رشته رسمي مشترك با اين دانشگاه ها داشته باشيم.

يزدان دوست يادآورشد: در حال حاضر با برگزاري دوره‌هاي مشترك، دانشجويان 2 مدرك تحصيلي از دانشگاه هاي داخل و خارج دريافت مي‌كنند.

وي ادامه داد: با توجه به تعاملات علمي ايران و ديگر كشورهاي جهان، در بسياري از دانشگاه‌ها دفاتر همكاري‌هاي بين المللي به معاونت بين‌الملل تبديل شده است و  تعاملات بين المللي دانشگاه‌هاي ايران و ساير كشورها در سطح وسيع‌تري  پيگيري مي‌شود.

معاون بين الملل دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي اظهار داشت: قرار است دانشجوياني كه در اين دوره ها پذيرفته مي‌شوند نيمي از تحصيل خود را در دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي و نيمي ديگري از تحصيل خود را در يك دانشگاه خارجي بگذرانند.

تاریخ:
1396/10/30
تعداد بازدید:
153
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.