رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي: بايد مهندساني تربيت كرد كه در خدمت صنعت و اقتصاد كشور باشند.
نمايشگاه و همايش علم در خدمت صنعت و اقتصاد در دانشكده مهندسي برق دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي برگزار شد.
نمايشگاه و  همايش علم  در خدمت  صنعت و اقتصاد در دانشكده مهندسي برق دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي برگزار شد.
به گزار ش روابط عمومي، دكتر علي خاكي صديق رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي در همايش علم در خدمت صنعت و اقتصادگفت : بر اساس نشست هايي كه با نمايندگان دانشگاههاي برخي از كشور ها داشتيم به اين نتيجه رسيديم كه مهندسيني كه تربيت مي شوند در خدمت صنعت و اقتصاد باشند .
وي در ادامه افزود: بطور كلي دنيا  با چالش هويتي در آموزش روبروست و بحث كارافريني و آموزش در همه جا همواره مطرح است اين در حالي است كه گاهي اوقات افراد به سمتي افراطي گرايش پيدا مي كنند و در ايران اين مشكل را بيشتر شاهد هستيم.
به اعتقاد وي دانشگاههاي ما نسل 2 هم به معناي واقعي كلمه نيستند لذا  چگونه بايد به سمت كارافريني راه پيدا كرد ؟
او ادامه داد :براي اين كار راهبردهايي را طراحي كرده ايم و اميدواريم در برنامه ها به سر انجام برسد
بطوري كه هيات علمي بعد از آموزش بايد كارهايي را انجام دهد و علاوه بر كار آموزش نياز به كسي هست كه در حوزه پژوهش فعاليت بسزايي داشته باشد و هميشه در فناوري فعال باشد كه البته در اين حوزه بر مي گردد به قراردادهاي صنعتي كه بسته مي شود.
رئيس دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي در پايان اعلام كرد:اين همايش و نمايشگاه كمك به كارآفريني  و ارتباط صنعت و توليد ثروت از دانش به صورت واقعي و عملياتي است تا اينكه حالت شعاري داشته باشد.
لازم به ذكر است: در اين مراسم نمايش ربات ها توسط گروه رباتيك دانشكده برق بطور زنده اجرا شد و مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت  و در پايان مراسم از برخي مدعوين تقدير به عمل آمد.
گفتني است نمايشگاه  ارايه دستاوردهاي علمي و پژوهشي گروههاي مختلف تحقيقاتي از روز شنبه 4 آذرماه به مدت 3 روز در دانشكده مهندسي برق داير مي باشد.
تاریخ:
1396/09/05
تعداد بازدید:
49
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.