رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي: بايد مهندساني تربيت كرد كه در خدمت صنعت و اقتصاد كشور باشند.
نمايشگاه و همايش علم در خدمت صنعت و اقتصاد در دانشكده مهندسي برق دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي برگزار شد.
نمايشگاه و  همايش علم  در خدمت  صنعت و اقتصاد در دانشكده مهندسي برق دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي برگزار شد.
به گزار ش روابط عمومي؛ دكتر علي خاكي صديق رييس دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي در همايش علم در خدمت صنعت و اقتصادگفت : بر اساس نشست هايي كه با نمايندگان دانشگاه هاي برخي از كشور ها داشتيم به اين نتيجه رسيديم كه مهندساني كه تربيت مي شوند بايد در خدمت صنعت و اقتصاد باشند .
وي در ادامه افزود: بطور كلي دنيا  با چالش هويتي در آموزش روبروست و بحث كارافريني و آموزش در همه جا همواره مطرح است اين در حالي است كه گاهي اوقات افراد به سمتي افراطي گرايش پيدا مي كنند كه در ايران اين مشكل را بيشتر شاهد هستيم..
وي در ادامه گفت: در خصوص كار آفريني دانشگاه ها راهبردهايي را طراحي كرده ايم و اميدواريم  اين برنامه ريزي و راهبردها ، عملياتي و به سرانجام برسد.
دكتر خاكي صديق افزود: دانشگاه هاي ما بايد به گونه اي باشد كه هيات علمي بعد از فعاليت هاي آموزشي در حوزه پژوهشي و فناوري فعاليت داشته باشد و البته بايد گفت: فعاليت هاي پژوهشي ارتباط مستقيم با صنعت دارد.
رئيس دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي در پايان خاطرنشان كرد: اين همايش و نمايشگاه كمك به كارآفريني  و ارتباط صنعت و توليد ثروت از دانش به صورت واقعي و عملياتي است تا اينكه حالت شعاري داشته باشد.
لازم به ذكر است: در اين مراسم نمايش ربات ها توسط گروه رباتيك دانشكده برق بطور زنده اجرا شد و مورد استقبال علاقمندان قرار گرفت  و در پايان مراسم از برخي مدعوين تقدير به عمل آمد.
گفتني است: نمايشگاه  ارايه دستاوردهاي علمي و پژوهشي گروههاي مختلف تحقيقاتي از روز شنبه 4 آذرماه به مدت 3 روز در دانشكده مهندسي برق برگزار شد.
تاریخ:
1396/09/05
تعداد بازدید:
66
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.