كسب رتبه سوم تيم دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي در مسابقات ماهواره دانشجويي مكعب ايراني
مسابقه ماهواره دانشجويي مكعب ايراني به همت سازمان فضايي ايران با 21 تيم از دانشگاه‌هاي سراسر كشور برگزار شد.
مسابقه ماهواره دانشجويي مكعب ايراني به همت سازمان فضايي ايران با 21 تيم از دانشگاه‌هاي سراسر كشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي؛ مسابقه ماهواره دانشجويي مكعب ايراني به همت سازمان فضايي ايران به تاريخ 1394/11/14 با 21 تيم از دانشگاه‌هاي سراسر كشور آغاز شده و تاكنون چهار مرحله ارسال پيشنهاديه، طراحي مفهومي، طراحي اوليه، و طراحي جزئي اين مسابقه طي شده است. در هر مرحله تيم‌هاي برتر مجوز راه‌يابي به مرحله بعدي را كسب نموده و با ساير تيم‌هاي برتر به رقابت پرداخته‌اند. در مرحله چهارم (طراحي جزئي) تيم ماهواره مكعبي نصير-1 دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي متشكل از دانشجويان دانشكده‌هاي هوافضا، برق و كامپيوتر به سرپرستي دكتر حامد عليصادقي از دانشكده مهندسي هوافضا و مشاوره و همكاري اساتيد محترم دكتر مهران ميرشمس از دانشكده مهندسي هوافضا، دكتر هادي علي‌اكبريان از دانشكده مهندسي برق و دكتر مسعود ده‌يادگاري از دانشكده مهندسي كامپيوتر، پس از رقابتي سخت وتگاتنگ در مدت زمان 6 ماه با 5 تيم برتر مرحله قبل از دانشگاه‌هاي شريف، اميركبير، مالك اشتر و تبريز، موفق به كسب رتبه سوم مسابقه پس از دانشگاه‌‎هاي مالك اشتر و اميركبير گرديده و مجوز ورود به مرحله بعد، يعني فاز ساخت مدل مهندسي ماهواره مكعبي را دريافت نموده‌است. اين فاز، آخرين مرحله مسابقه بوده و تيم برتر به عنوان طراح و سازنده مدل فضايي ماهواره مكعبي و پرتاب آن به مدار در كنار ساير ماهواره‌هاي سازمان همكاري‌هاي فضايي آسيا و اقيانوسيه (APSCO) انتخاب مي‌گردد.

اين پروژه، پروژه اي بين رشته‌اي بوده و دانشجويان و اساتيدي مختلف از دانشكده‌ها و گرايش‌هاي مختلفي در آن مشاركت داشته‌اند. از اينرو از جمله دستاوردهاي اصلي اين پروژه مي‌توان به همكاري نزديك رشته‌ها و گرايش‌هاي مختلف دانشگاه خواجه نصير اشاره نمود.

 
 اعضاء تيم:

عطيه سادات سيدصبور- داود سير- فرهنگ تنهايي- عليرضا پورافضل- محمد شاهسون فولادي- عليرضا خواجه‌زاده- محمدعلي اميني- مائده شهرستاني‌يكتا- فاطمه ابراهيميان- حامد رستم‌زاده- سينا حيدري- احسان حسني- شكوفه قاسمي- مهدي اعرابي- نگين عباس‌رضايي- سارا ميرشكاري- زهرا هودن- حسين شعباني- ميثم پاشنا- ريحانه ربيعي- زينب سلطاني- زينب آقاجاني- حميدرضا اسدي- علي قاسم‌زا- فاطمه قرباني

 

با توجه به قوانين و محدوديت‌هاي مسابقه، اعضاء تيم متشكل از دانشجويان مقطع كارشناسي و كارشناسي‌ارشد بوده و دانشجويان دكتري به منظور مشاوره در تيم همكاري داشته‌اند.

 

مشاورين:

پيروز مجدالاشرافي - احسان ذبيحيان- قاسم شريفي- سهيل مظفري

 
 

 

تاریخ:
1396/08/13
تعداد بازدید:
254
منبع:
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.