معرفي مدرسه كسب و كار
معرفي مدرسه كسب و كار خواجه نصير
 
مدرسه تابستانه كسب و كار، برنامه دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي براي تقويت مهارت هاي كارآفرينان، فعالين كسب و كارهاي نوپا و توانمندسازي دانشجويان و دانش آموختگان براي ورود موفق به بازار كار حرفه اي است. اين رويداد با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري از برنامه نوآوري دانشگاه برگزار مي شود.
مركز رشد دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي شهريور امسال اولين دوره از رويداد آموزشي و توانمندساز "مدرسه تابستانه كسب و كار" را برگزار كرد. دوره ها و عناوين انتخابي براي مدرسه تابستانه بسته اي جامع و فشرده از آنچه كارآفرينان جوان و دانشجويان و فارغ التحصيلاني كه روياي راه اندازي كسب و كاري فناورانه را در سر مي پرورانند، ارائه كرده بود.
براي مدرسه كسب و كار خواجه نصير عنوان اينوكاپ پلاس انتخاب شده است. چرا كه اين رويداد به مثابه ديباچه جشنواره نوآوري و كسب و كار خواجه نصير  (INNOCUP) عمل خواهد كرد. برنامه مدرسه به گونه اي تنظيم شده بود كه شركت كنندگان در اينوكاپ پلاس اعم از دانشجويان, فارغ التحصيلان و علاقه مندان به كارآفريني در دوره اي سه هفته اي حول مفاهيم:
 1. راه اندازي و توسعه كسب و كار
 2. تجاري سازي فناوري و
 3. يادگيري نرم افزارهاي كاربردي
در قالب برنامه هاي كارگاهي و با حضور مجرب ترين مدرسين حوزه استارتاپي كشور شركت كرده, ضمن كار بر روي ايده اي محوري, مدل كسب و كار خود را تدوين و آماده ورود به دنياي ارزش آفريني شوند.
در ادامه اين رويداد آموزشي, دانشجويان و تيم هاي شكل گرفته مي توانند از خدمات مركز نوآوري و رشد دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي براي تكميل ايده و محصول خود استفاده و در مركز مستقر شوند. همچنين جشنواره نوآوري و كسب و كار خواجه نصير(آذر الي اسفند 96) محملي خواهد بود كه محصولات مدرسه تابستانه با حضور رقبا و داوران حرفه اي در آن به بوته آزمون گذاشته مي شوند و همچنين فرصت جذب سرمايه و معرفي به سرمايه گذاران را خواهند يافت.
 شركت كنندگان مدرسه:
 •  الفباي راه اندازي و توسعه كسب و كار شخصي خود را مي آموزند.
 • با تجربيات شركت هاي دانش بنيان نوپا آشنا مي شوند.
 • روش هاي ارزشگذاري و كسب فناوري را پيگيري مي كنند.
 • طراحي و توسعه محصول/خدمت فناورانه را تمرين مي كنند.
 • با فرصت ها و روندهاي روز خلق ارزش و ثروت در دنيا آشنا مي شوند.
 • مهارت هاي ورود موفق به بازار كار حرفه اي و استخدام را در خود تقويت مي كنند.

چهارده روز كسب و كاري

مدرسه از 28 مرداد تا 15 شهريورماه برگزار شد. در اين مدت امكان اقامت خوابگاهي براي متقاضيان شهرستاني (با اخذ هزينه جداگانه) فراهم بود. شركت كنندگان مدرسه تابستاني، چهارده روز كسب و كاري با عناوين و سرفصل هاي ويژه را به شيوه تعاملي (Intractive) و با حضور مجرب ترين مدرسين حوزه استارتاپي كشور تجربه كرده و ضمن كار بر روي ايده اي محوري، مدل كسب و كار خود را تدوين و آماده ورود به دنياي ارزش آفريني شدند. در ادامه اين رويداد آموزشي، تيم هاي شكل گرفته مي توانند از خدمات مركز  رشد دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي براي تكميل ايده و محصول خود استفاده و در مركز مستقر شوند. همچنين جشنواره نوآوري و كسب و كار خواجه نصير(آذر الي اسفند 96) محملي خواهد بود كه محصولات مدرسه تابستانه با حضور رقبا و داوران حرفه اي در آن به بوته آزمون گذاشته شوند و فرصت جذب سرمايه و معرفي به سرمايه گذاران را بيابند.
 
شرايط ثبت نام
با توجه به حمايت دانشگاه و معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، پذيرش مخاطبان با شرايط زير انجام مي شود:
 1. ثبت نام در مدرسه محدوديت سني و دانشي ندارد اما ظرفيت آن به دليل رعايت استانداردهاي كيفي آموزشي محدود است.
 2. ثبت نام در دو مرحله پيش ثبت نام و حضوري انجام مي شود كه پيش ثبت نام رايگان است.
 
برگزاري ساليانه اين رويداد در دو سطح مقدماتي و پيشرفته توسط دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي در دست بررسي است و طبق هماهنگي با وزارت معظم علوم، تحقيقات و فناوري گواهينامه هاي دوره به صورت مشترك توسط دفتر برنامه ريزي امورفناوري اين وزارتخانه و مركز رشد دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي صادر مي شود.


 

 
 
 
 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1396/07/26
تعداد بازدید:
2621
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.