مركز كامپيوتر

 مركز فناوري اطلاعات و خدمات رايانه اي دانشكده رياضي از سال 1393 آغاز بكار كرده و تاحال حاضر در سايه بهره گيري از پرسنلي مجرب و كارآزموده و در عين حال با امكانات بسيار محدود، خدمات قابل قبولي را با در نظر گرفتن نياز دانشجويان و پيشرفت سريع فناوري اطلاعات در اختيار آنان قرار مي دهد.

اين مركز در حال حاضر با مساحت 220 متر مربع، در دو بخش كارشناسي ارشد و دكترا و با داشتن مجموعه اي از 40 دستگاه كامپيوتر مشغول به فعاليت مي باشد. علاوه بر آن در اين دانشكده سايت هاي كامپيوتري جداگانه اي جهت استفاده تخصصي دانشجويان كارشناسي ارشد و دكتري رشته هاي رياضي در نظر گرفته شده است.

در همين راستا، همواره سعي شده است تا كليه سيستم ها با توجه به نياز دانشجويان و بر اساس آخرين مدل هاي روز تهيه و مورد استفاده قرار گيرند.

تمامي كامپيوترهاي اين دانشكده در كليه بخشها به شبكه داخلي متصل بوده و از امكاناتي مانند اينترنت با پهناي باندMbp/s 5 بهره مي برند. اتصال به شبكه در اين دانشكده سبب شده تا استفاده از منابع اطلاعاتي و نقل و انتقال فايلها براي كاربران در بخشهاي مختلف دانشكده آسانتر و رضايت بخش تر شود. بعلاوه قابليت توسعه و همچنين اطمينان در حفظ و دسترسي به اطلاعات و كاهش هزينه ها و زمان از جمله مزايايي است كه به دليل اتصال به شبكه داخلي كامپيوترهاي دانشكده، سبب رضايت خاطر كاربران گشته است.

از ديگر اقدامات انجام شده جديد اين مركزبه شرح زير مي باشد:

- راه اندازي سيستم Wireless

استادان و دانشجويان با استفاده از كامپيوتر شخصي در محوطه دانشكده مي توانند به سهولت به اينترنت متصل شوند.

- افزايش ساعت كار مركز

ساعت كاري مركز كامپيوتر دانشكده علوم از 10 ساعت به 13 ساعت در روز افزايش يافته است.

 

 

رديف

نام و نام خانوادگي

سمت

1

        آقاي محمد  خليل ارجمندي

 كارشناس IT

 

 

 

شبكه كامپيوتري دانشكده رياضي

شبكه داخلي سراسري دانشكده رياضي

گذرگاه اصلي شبكه دانشكده با استفاده از پروتكل گيگابيت اترنت و با استفاده از سوييچهاي هوشمند طراحي شده است. كليه بخشهاي دانشكده اعم از ساختمان مركزي و مركز كامپيوتر با استفاده از فيبرنوري با سرعت1Gbps به گذرگاه اصلي شبكه متصل شده‌اند. استفاده از فيبر SMF‌ و عبور آن از داخل كانالهاي سراسري اين امكان را براي دانشكده فراهم آورده است كه كليه ساختمانها با سرعت بالا و قابليت اطمينان زياد و هزينه نگهداري كم به شبكه متصل شوند.

اتصال اينترنت دانشكده

هم اكنون دانشكده با استفاده از فيبر نوري با سرعت متقارن 5Mbps به شبكه اينترنت متصل شده است. البته با توجه به نياز روز افزون دانشكده به سرويسهاي اينترنتي در آينده نزديك اين سرعت افزايش خواهد يافت.

- شبكه وايرلس

علاوه بر شبكه داخلي سراسري دانشكده كه با استفاده از فيبر ميسر شده است، امكان استفاده از شبكه به صورت وايرلس نيز در كليه ي ساختمانها ميسر شده است. پوشش وايرلس در تمامي بخشهاي دانشكده‌ فراهم شده است و علاوه بر آن در برخي فضاهاي باز هم به صورت Hot spot امكان استفاده از شبكه را براي دانشجويان فراهم گرديده است.

- نگهداري و مديريت شبكه

نگهداري، توسعه ، و مديريت شبكه توسط متخصصان مركز محاسبات صورت مي گيرد.

تلفن مركز: 77125254 داخلي 113

 

تاریخ به روز رسانی:
1396/04/13
تعداد بازدید:
1913
دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی
دانشكده رياضي : انتهاي بزرگراه زين الدين شرق - خيابان وفادار شرقي - بلوار دانشگاه خواجه نصيرالدين طوسي - پرديس شهيد رضائي نژاد
تلفن : 77125254   دورنگار : 77125291
صندوق پستي: 3381-16765    كد پستي : 83911-16569

 
 
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.