• 1395/02/22
  • 1395/02/22
  • 1395/02/22
  • 1395/02/22
  • 1395/02/22

مرکز پژوهش و فناوری

تاسیس 1395

 Center for Research and Technology (CREATECH)

 

مرکز پژوهش و فناوری دانشکده مهندسی برق مجموعه ای است که به انجام بخشی از فعالیت های پژوهشی و فناورانه دانشکده اختصاص یافته است. طراحی فضاهای داخلی مرکز چنان انجام شده است که گستره ای از پژوهش های نظری، فعالیت های محاسباتی و رایانه ای، و نیز پروژه های عملی و پیاده سازی سامانه های کاربردی را پوشش دهد.

در فضای داخلی مرکز، سه سالن محل استقرار پژوهشگران، آزمایشگاه توسعه فناوری به عنوان یکی از واحدهای آزمایشگاه مرکزی دانشگاه، یک سالن نمایشگاهی چند منظوره، و یک اتاق گفتگو و جلسات در نظر گرفته شده است. به علاوه، در این فضا محل هایی برای  استقرار مدیریت داخلی مرکز و ارائه خدمات اداری و نیز یک آبدارخانه منظور شده است. این مرکز به مساحت 353 متر مربع و با رعایت اصول و ملاحظات فنی ساختمان های آزمایشگاهی پیشرفته از قبیل یوارها و سقف عایق کاری شده حرارتی و طوبتی و نیز مقاوم در برابر آتش سوزی، و کفپوش یکپارچه کنداکتیو آنتی استاتیک ساخته شده  است.

 

مرکز پژوهش و فناوری دانشکده مهندسی برق پژوهش و پژوهشگران بیست تن از اعضای هیئت علمی دانشکده را در خود جای داده است. تنوع زمینه های پژوهشی موجود در مرکز گستره ای وسیع در مهندسی برق را پوشش می دهد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سیستم های مخابراتی و رمزنگاری، سیستم های مخابرات نوری، میدان ها و امواج الکترومغناطیسی، فناوری و فیزیک نیمه هادی ها، سیستم های بیو مکاترونیک، سیستم های واسط مغز- ماشین، سیستم های تولید و توزیع انرژی الکتریکی، نظریه سیستم ها، سیستم های کنترل پیشرفته، پردازش صوت، تصاویر پزشکی، و سیگنال های زیستی و ابزار دقیق مهندسی پزشکی
 
 
   
 
 
 
 
 
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه خواجه نصير الدين طوسي ميباشد.